Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Powiększ obraz

W dniu 28 stycznia 2021 r. gościliśmy w naszym szpitalu Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wizyta związana była z niedawno powstałym programem pilotażowym rehabilitacji dla osób po przebytej chorobie COVID-19.

W ramach oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej, został opracowany, przez Pana Profesora Jana Szczegielniaka i jego współpracowników, specjalny program rehabilitacji dla osób, które chorowały na COVID-19, a ich organizmy noszą skutki tej choroby tj. ogólne osłabienie czy  duszność. Zauważalne są także problemy o charakterze psychologicznym czy neurologicznym. W Szpitalu realizowana jest wobec tych osób kompleksowa terapia, składająca się z zajęć fizycznych oraz zajęć terapeutycznych.

Podczas wizyty Andrzej Duda odwiedził oddział oraz zapoznał się z metodami rehabilitacji,
w ramach których, pacjenci dochodzą do zdrowia. Prezydent obserwował w jaki sposób prowadzone są ćwiczenia oraz zaprezentowany został sprzęt, który wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości do wspierania procesu terapeutycznego w zakresie zmniejszania lęków i poprawy sprawności psychoruchowej.

Prezydent spotkał się również z pacjentami oraz całym personelem Działu Usprawniania Leczniczego.

Podczas Konferencji Prasowej Prezydent zapowiedział zwiększenie ilości miejsc do 120 oraz inaugurację Rady ds. Ochrony Zdrowia w ramach nowej Narodowej Rady Rozwoju. Jednym z pierwszych tematów, którymi zajmie się Rada będzie kwestia zwiększenia dostępności terapii rehabilitacyjnej dla osób po COVID-19. Andrzej Duda podkreślił również, że tut. Szpital jest pionierem w zakresie rehabilitacji pacjentów po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 .

[Not a valid template]