Naprawa i modernizacja nieczynnej rozprężalni tlenu

W Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Głuchołazach została naprawiona i zmodernizowana nieczynna rozprężalnia tlenu oraz wymieniona instalacja gazów medycznych.

Inwestycja pod nazwą: „Wymiana instalacji gazów medycznych oraz naprawa i modernizacja nieczynnej rozprężalni tlenu” została sfinansowana na podstawie Umowy nr 9/2021, z dnia 08.02.2021 r. pomiędzy Województwem Opolskim a SP ZOZ Szpitalem Specjalistycznym MSWiA w Głuchołazach im. św. Jana Pawła II.

Modernizacja nieczynnej rozprężalni tlenu zwiększy bezpieczeństwo pacjentów oraz pracowników szpitala, zwiększając tym samym konkurencyjność placówki. Zabezpieczone zostaną dwa niezależne źródła dostawy tlenu co w znacznym stopniu wpłynie na jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych. Naprawa i modernizacja nieczynnej rozprężalni tlenu pozwoli również na dostosowanie szpitala do aktualnie obwiązujących przepisów prawa.

Modernizacja została zakończona w październiku 2021 r.

Inwestycja pochłonęła kwotę 195.459,20 zł i w całości została sfinansowana z otrzymanej na ten cel dotacji.