Nagroda: „Lider Roku 2021 w Ochronie Zdrowia – Innowacyjny Szpital” przyznana SP ZOZ Szpitalowi Specjalistycznemu MSWiA w Głuchołazach im. św. Jana Pawła II

Powiększ obraz

Jury konkursu doceniło Szpital MSWiA w Głuchołazach za stworzenie Centrum Rehabilitacji dla osób po przebytym COVID-19.

SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach im. św. Jana Pawła II, jako pierwszy w Europie stworzył Centrum Rehabilitacji po przebytym COVID-19 oraz opracował autorski program pilotażowy rehabilitacji leczniczej po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 z holistycznym podejściem do pacjenta. Program ten jest ukierunkowany na remisję choroby, poprawę wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej, siły mięśniowej, ogólnej sprawności fizycznej oraz wsparcie zdrowia psychicznego.

Stworzenie innowacyjnego programu, który opiera się na nowoczesnym wyposażeniu, technologii z obszaru wirtualnej rzeczywistości, a także wysoko wykwalifikowanym personelu Szpitala doceniło jury konkursu przyznając Szpitalowi MSWiA w Głuchołazach nagrodę „Lider Roku 2021 w Ochronie Zdrowia – Innowacyjny Szpital”.

Uroczysta gala 21. edycji konkursu „Sukces Roku 2021 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” odbyła się w dniu 26.01.2022 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Organizatorami konkursu są: Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

Link do wydarzenia: https://www.termedia.pl/wartowiedziec/Gala-konkursu-Sukces-Roku-w-Ochronie-Zdrowia-Liderzy-Medycyny,45334.html