Uroczystość przekazania relikwii św. Ojca Pio

Powiększ obraz

W dniu 24.09.2022 r. miało miejsce wprowadzenie relikwii św. Ojca Pio do Kaplicy SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach im. św. Jana Pawła II

Wprowadzenie relikwii św. Ojca Pio dokonało się podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 10:00. Relikwie św. Ojca Pio zostały złożone w Kaplicy SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach im. św. Jana Pawła II. Mszę świętą odprawili: Biskup pomocniczy Paweł Stobrawa, ks. Tomasz Struzik – Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach oraz ks. prof. Robert Skrzypczak – kapłan archidiecezji warszawskiej.

Ojciec Pio (właściwe nazwisko Francesco Forgione) urodził się 25 maja 1887 roku we włoskim miasteczku Pietrelcine. Swoją drogę w duchownej szacie rozpoczął w klasztorze kapucynów
w Morcone koło Benewentu w styczniu 1903 roku, gdzie przyjął imię Pio – pobożny. 4 października 1910 roku został skierowany do klasztoru w San Giovanni Rotondo. Pozostał tam do końca życia. Jego ideą stała się pomoc ludziom w cierpieniu, zarówno duchowym, jak i fizycznym. Czynił to drogą gorliwej modlitwy, wypraszając w ten sposób łaski dla wiernych. Z myślą o nich w 1956 roku otworzył Dom Ulgi w Cierpieniu. Zmarł 23 września 1968 roku. 16 czerwca 2002 odbyła się uroczysta kanonizacja św. Ojca Pio.