Podpisanie umowy o dofinansowanie na przebudowę i wyposażenie sal chorych Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej

W piątek, 6  września 2019r, Dyrektor Szpitala Mariusz Grochowski  podpisał umowę o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko  2014-2020  projektu pn.  „Przebudowa wraz z  wyposażeniem sal chorych na Oddziale Rehabilitacji Pulmonologicznej Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach im. św. Jana Pawła II”.

W ramach projektu planuje się przeprowadzenie  przebudowy Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej, wymianę wyposażenia socjalno-bytowego, wyposażenia administracyjno-biurowego Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej jak również wymianę aparatury pracowni polisomnografii na nowoczesny zestaw polisomnograficzny, który będzie służył do diagnostyki pacjentów z bezdechem sennym.

Głównym celem inwestycji jest poprawa standardów jakości udzielania świadczeń medycznych poprzez zapewnienie poprawy bezpieczeństwa, organizacji, efektywności udzielanych specjalistycznych usług medycznych oraz poprawy zdrowia obywateli.

Wartość zadania:  2 784 788,23 zł, kwota dofinansowania 2 000 000,00. zł.