Inwestycje szpitalne – przebudowa gabinetów zabiegowych

Powiększ obraz

SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSW w Głuchołazach w 2016 roku otrzymał dofinansowanie ze środków budżetowych dotyczące dwóch projektów.

W ramach pierwszego zostanie przebudowany gabinet zabiegowy na II Pododdziale Chorób Płuc. Inwestycja obejmuje prace budowlane, realizowane będą także zakupy wyposażenia. Jej koszt wyniesie około 400 tys. zł. Planowane zakończenie realizacji inwestycji przypada na 12 października 2016r.

Już prowadzona inwestycja stanowi II etap realizowanej przez szpital koncepcji przebudowy wszystkich gabinetów zabiegowych szpitala. Prace inwestycyjne przebudowy gabinetów zabiegowych rozpoczęte zostały w 2015r. Pierwszy etap, już zrealizowany obejmował przebudowę dwóch gabinetów zabiegowych należących do I Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej oraz do I Oddziału Chorób Płuc, zlokalizowanych na I i II kondygnacji budynku szpitala. Gabinety w 2015r. zostały przebudowane za kwotę 608 tys. zł. Przebudowa kolejnego, trzeciego gabinetu zabiegowego rozpoczęta została 16.08.2016r.

Świadczenia zdrowotne udzielane w gabinetach zabiegowych zostały przeniesione do obszaru zajmowanych Oddziałów, w których strukturze te gabinety się znajdują. Infrastruktura pomieszczeń przystosowanych do funkcji gabinetów zabiegowych została przebudowana w taki sposób, aby świadczyć usługi medyczne komfortowo i bezpiecznie.

W planach jest jeszcze realizacja I etapu przebudowy pomieszczeń Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy. Pierwszy etap przebudowy dotyczy części zakaźnej oddziału, tj. 4 sal chorych ze śluzami i własnymi łazienkami oraz magazynu bielizny czystej. Obecnie trwa przetarg na wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec grudnia 2016r.

Koszt inwestycji realizowanych w 2016r. szacowny jest na około milion złotych.