10 kroków do zdrowia z kijkami do Nordic Walking

Powiększ obraz

SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA  w Głuchołazach im. św. Jana Pawła II podjął współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking, w ramach której powstanie specjalistyczny, autorski program PSNW pn. “10 kroków do zdrowia z kijkami do Nordic Walking”. MSWiA w Głuchołazach jest pierwszą placówką w Polsce, gdzie wdrażany jest w/w program. Ponadto w ramach współpracy PSNW wypożyczyło placówce 40 par profesjonalnych kijków do Nordic Walking.”

Zadania programu to przede wszystkim: szeroko pojęte usprawnianie pacjentów po przebytym COVID-19 z zastosowaniem technik Nordic Walking (i ćwiczeń specjalistycznych z kijkami do Nordic Walking). W ramach projektu w lipcu br. powstanie przewodnik z zasadami wykonywania powyższych ćwiczeń-jego wersja elektroniczna będzie udostępniona bezpłatnie na oficjalnej stronie PSNW: www.psnw.pl. Wersja drukowana będzie również bezpłatna i dostępna w siedzibie PSNW, a także podczas wydarzeń stacjonarnych, które organizuje PSNW w całym kraju. Fakt powstania przewodnika zostanie ogłoszony oficjalnie na specjalnie w tym celu zorganizowanej konferencji prasowej w lipcu br. Przewodnik zostanie także przedstawiony i omówiony na Sejmowym Zespole ds. Nordic Walking przy współpracy Posłów RP.