Certyfikat ISO 9001:2008

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Głuchołazach spełnia wymagania normy Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.

Czytaj wpis

Przebudowa Izby Przyjęć

W sierpniu 2015r. została oddana do użytkowania nowo przebudowana Izba Przyjęć w segmencie A Budynku Głównego Szpitala. Zrealizowana inwestycja to kolejny etap dostosowania Szpitala do wymagań obowiązujących przepisów prawa.

Czytaj wpis

Oddanie do użytku windy

Miło nam poinformować, że dnia 24 września 2015r. zakończono przebudowę windy, która została oddana do użytku w segmencie A budynku głównego Szpitala Specjalistycznego MSW w Głuchołazach, w sąsiedztwie Izby Przyjęć.
Czytaj wpis

Zakup 5 inhalatorów ultradźwiękowych

Inhalatory zostały zakupione dla Działu Usprawniania Leczniczego przy współfinansowaniu środków publicznych uzyskanych z PFRON na realizację projektu w ramach programu pn. „ Program wyrównywania różnic między regionami II”.

Czytaj wpis

Praktyki studenckie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny MSW w Głuchołazach uczestniczy w rządowym programie praktyk studenckich. Zapraszamy studentów do zapoznania się z naszą ofertą. Każde ogłoszenie zawiera dane kontaktowe dla zainteresowanych: bip.szpitalmsw-glucholazy.pl

Czytaj wpis

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Czytaj wpis

Przebudowa apteki

W I kwartale 2015r. została oddana do użytkowania nowo przebudowana Apteka SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Głuchołazach. Zrealizowana inwestycja to kolejny etap dostosowania Szpitala do wymagań obowiązujących przepisów prawa.

Czytaj wpis

Jak się przygotować do badań laboratoryjnych

I. KREW

Przygotowanie pacjenta do pobrania krwi:
Do większości badań laboratoryjnych krew należy pobierać rano (najlepiej pomiędzy godziną 6:00 a 8:00), na czczo (po co najmniej 10-12 godzinnym wstrzymaniu się od posiłków i płynów). Krew powinna być pobrana po kilkuminutowym odpoczynku. Taka procedura przygotowania pacjenta do badań pozwoli zapewnić prawidłową interpretacje wyników.

Czytaj wpis

Nowy agregat prądotwórczy

W okresie od 9.10.2014r.  do 10.11.2014r. została zrealizowana inwestycja związana z wymianą awaryjnego źródła zasilania w Szpitalu pn. „Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego”. Wartość inwestycji  wyniosła 204 973 zł sfinansowana ze środków własnych.

Czytaj wpis

Zakończenie dostosowania sal dla pacjentów niepełnosprawnych

Zakończyła się przebudowa sal na I i II Oddziale Rehabilitacji Pulmonologicznej, oraz na II Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej, pozwalająca przyjmować pacjentów niepełnosprawnych ruchowo. W ramach prac całkowicie zmieniono układ pomieszczeń, wymieniono łóżka oraz przebudowano łazienki.

Czytaj wpis